CT izveštaj: Alfe i Omege u 2013. godini

Ne mogu vam opisati taj divan osećaj, biti privilegovan time da ste predsednik jednog penjačkog udruženja. Ništa ne moze zameniti trenutak kada uz jutarnju kafu čitate mailove 2 saveza (jelte mi moramo da imamo dva, da bi svako imao nešto za sebe). Rešio sam da vas redovno izveštavam o najnovijim događajima u savezu jer pre svega bitno je da sve funkcioniše transparentno i da se svi volimo ♥. Nećemo se vraćati mnogo u prošlost, počećemo od mailova od pre nekoliko dana. Svaki vaš komentar bice suvišan. Posto nismo neki vrhunski penjaći, odlučili smo da kao klub radimo ono što umemo najbolje.

 • Komisija za sportsko penjanje PSS je u više navrata optužena za kradju novca. S obzirom na to da u Srbiji vlada nemaština, evo ja se dobrovoljno javljam da kradem isti, samo vi stara gardo, molim vas dajte mi neke savete pošto svi znamo da ste jako iskusni u tome…
 • Za one koji ne znaju Miloš Ivačković je ALFA i OMEGA srpskog penjanja. (da to je onaj VISOKI visokogorac).
 • Isti taj visokogorac je Bratislavu Mihajloviću spustio ocenu smera Strah od letenja sa 8b na 8a+ da bi zadovoljio svoju sujetu. Kakva šteta. Sada ja ne mogu da ga popnem i uzmem stipendiju. A baš mi se ide na Tajland ponovo.
 • Bratislav Mihajlović je usled pretrpljenog stresa morao da otputuje u Francusku na zimovanje kako bi umirio svoj duh i telo. Braco očekujemo tvoj povratak (i naš filmić).
 • Pre neki dan održan je sastanak komisije na kome nažalost nisam mogao lično da prisustvujem. Slavo Gluščević je prisustvovao sastanku. Pale su neke teške reći i pomisio sam da će leteti stolice. Smejao sam se naglas (pošto nisam imao mikrofon). Jako neozbiljno od mene.
 • Usled velike angažovanosti, Blagoje Dobrota je obezbedio svim penjačima nesmetano penjanje na Kalemegdanskoj tvrđavi. Čestitke Blazo.
 • Na zadnjem takmičenju održanog 9. marta 2013. godine u Novom sadu izbio je nesporazum izmedju člana kluba Granit i jednog od organizatora takmičenja. Jako nam je krivo sto je status našeg kluba u USPFS zamrznut te nismo mogli da prisustvujemo takmičenju. Nismo upoznati sa tamošnjim dešavanjima ali čuli smo da su se neke gaće našle na podu. Pominje se i neki advokat i tuzba. Epilog sledi.
 • Povodom napomenutog incidenta prvi se izjasnio niko drugi no Slavo Glušcević. Sledeći koji je iskomentarisao incident bio je Marko Ratković.
 • Gekon Climb U Bolts Construction je počeo proizvodnju boltova po najvećim svetskim standardima.
 • Dobili smo formular za upis u novo Udruženje penjača Srbije, što je jako lep gest. Naš fond reči je jako mali i usled dve pravopisne greške, u nemogućnosti smo da ispunimo isti pošto ih nismo baš najbolje razumeli. Članstvo u udruženju se opravdava jednim izbušenim smerom za pojedince i sa tri izbušena smera za klubove. Nisam baš upoznat sa zakonima ove naše drage zemlje ali bih rado proširio svoje znanje sa informacijama kako Udruzenje gradjana prima i pojedince i druga udruzenja kao svoje clanove. Moju znatizelju ne treba shvatiti pogresno, to je jako dobro. Ja sam samo večito neobavešten i nezaiteresovan, a i malo priglup. ASK Guru bi mogao da se učlani kod nas. Mi bi mogli da se učlanimo u SPK Granit, Granit bi mogao da se učlani u Vertikal i tako da napravimo jedan savršeni krug i zajednicu gde ćemo svi da radimo na popularizaciji i omasovljenju penjanja.
 • Na sajtu APR za pomenuto Udruženje pise ASSOTIATION, Ispraviti to.
 • Od sada na svim takmičenjima sportskog penjanja glavni sudija je bog i batina.
 • Na Facebooku trenutno postoji više penjačkih grupa i Fan stranica nego sto ima aktivnih penjaca. Samo ja lično imam 3.
 • Prosečan penjač u Srbiji penje oko 6 meseci pre nego što istetovira nešto vezano za penjanje na svoje telo.
 • Pronađena je ukradena alpinistička oprema. Ispostavilo se da je oprema Ćirina. I nešto dobro da se desi.
 • Vladimir Tepavac je dao otkaz na mestu člana Nadzornog odbora USPFS, no bez brige, kod nas se ljudi kolju za neku poziciju tako da će to mesto ubrzo biti popunjeno.
 • USPFS ima dve nove email adrese mada im nesto ne ide na odgovaranju na iste. Dugme “reply”.
 • Uvedena su nova pravila za takmičare koji hoce da se rangiraju u PSS. Lekarski pregled i markica za tekuću godinu.
 • Usled neadekvatnog korišćenja opreme, našem klubu je “žvajznulo” sidrište za slackline.
 • Bojan Novaković je uspešno ispenjao smer tezine 7+ na Beogradskom penjalistu V3. Eki je popeo “onaj” 8a. Bravo Eki.
 • Sto se tiče ispenjanih smerova u Grdobi i Jelašnici, sa tim nismo baš najbolje upoznati posto ne posećujemo često ta penjališta.
 • Nenad Matić je u Turskoj ispenjao preko 100 smerova. Da se zna Matiću! Nenad početkom aprila putuje u Arco u nabavku opreme pa ukoliko vam je nešto potrebno, obavezno ga kontaktirajte.
 • Rukovodeći organi Ujedinjene sportsko penjačke Federacije sve vise koriste reci poput “Nalaže se tom i tom”. Vidi se iskustvo.
 • Slavo Gluščević spominje neke nojeve i zabijanje glave u pesak. Nismo bas upoznati sa time na sta je mislio. Isti taj Slavo je 2 puta zaboravio da uploaduje attachment na mail ali se uredno izvinuo tako da mu je oprošteno.
 • Nikola Rvovović iz Prijepolja je ispravio Slavine pravopisne greške u naknadno poslatom attachmentu. Slavi nije bilo baš drago.
 • Na Facebook stranici USPFS objavljen je post “Konkurs za posao BETMENA”. Sta da vam kazemo sem “trk i apply”. Falio bi nam jedan i u Beogradu.
 • Valjevci su napravili video Harlem Shake koji je jako dobar. Bravo Valjevci.
 • Lazar Stefanović iz Valjeva nije u mogućnosti da penje pošto mora da popravi ocene.
 • Nikola Gazdić je ponosni vlasnik novog slackline-a.
 • U Jelašnici se organizuje grupno crkveno venčanje pa molimo sve zainteresovane da se jave u doglednom roku.
 • USPFS ima ubedljivo najružniji logo koji postoji ali razumljivo je posto sam ga ja lično pravio. Savetujemo UO saveza da odvoji 50ak evrića da im neko to odradi kako treba, da bude lep ki ovaj naš.
 • Odlukom Vlade Republike Srbije, 2013. godina je proglašena godinom tolerancije i ferpleja u sportu. HA! Pa vi vidite.
 • U razgovoru sa našim saradnicima, doneli smo zaključak da je trenutni Upravni odbor Ujedinjene sportsko penjačke Federacije najmutaviji do sada ali to je potpuno ok, posto takvi najduže opstaju.
 • Raniku obezbeđenja na Kalemegdanskoj tvrđavi su bas simpatične dve devojke koje redovno razapinju slackline tamo. Bravo za Jecu i Draganu.
 • I dalje nam nije jasno zasto dobijamo mailove saveza u kome je nas status zamrznut. Slepci, nemamo para za članarinu.

wonka-evolv-sharma

Štampa El. pošta

Tweets